Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/02/2021

Προϊστάμενος Τεχνικού Τμήματος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία εισαγωγής και εμπορίας οδοντιατρικών συσκευών

Προϊστάμενο Τεχνικού Τμήματος

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός μηχανολογικής εγκατάστασης συσκευών σε οδοντιατρεία
  • Τεχνικός έλεγχος εγκαταστάσεων νέων ιατρείων
  • Έλεγχος ποιότητας προϊόντων και υπηρεσιών σε νέες εγκαταστάσεις βάσει ISO
  • Ποιοτικός έλεγχος όλων των παραγόμενων προϊόντων
  • Προγραμματισμός παραγωγής
  • Έλεγχος αποθέματος παραγόμενων προϊόντων
  • Έλεγχος παραγγελιών & εντολές εργασίας προς τις αντίστοιχες παραγωγικές μονάδες
  • Ενημέρωση υπευθύνων για ανάγκες προμηθειών και τυχόν δυσλειτουργίες παραγωγής
  • Μηχανολογική έρευνα και αναβάθμιση παραγόμενων προϊόντων
  • Προτάσεις αναβάθμισης εργονομίας / ροής παραγωγής στο τεχνικό τομέα
  • Τήρηση, καταχώρηση και αρχειοθέτηση εντύπων ISO
  • Σχεδιασμός εκθεσιακών χώρων & τεχνική κάλυψη
  • Τεχνική υποστήριξη ψηφιακών ακτινολογικών & ακτινολογικών 3D
  • Τεχνική υποστήριξη CAM μηχανών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού, (εναλλακτικά και ανάλογα εμπειρίας Ηλεκτρολόγου, Αυτοματισμών, Μηχανικού Πλοίων)
  • Εμπειρία άνω των 3 ετών σε αντίστοιχη θέση Τεχνικής Υποστήριξης Ιατρικών οργάνων ή συναφών συσκευών
  • Γνώση AUTOCAD
  • Ιδανικά γνώση λειτουργίας Ψυκτικών συστημάτων, Γεννητριών, Συμπιεστών, Αντλιών, Ιατρικών Laser
  • Ικανότητα διαχείρισης ομάδας τεχνικών
  • Ικανότητα ανάληψης και διαχείρισης τεχνικών έργων σε καθορισμένα χρονικά όρια
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Ικανότητα ανάγνωσης μηχανολογικών σχεδίων
  • Ικανότητα να παρακολουθεί και να αφομοιώνει τεχνολογικές εξελίξεις
  • Διαθεσιμότητα ταξιδιών 4-5 φορές το χρόνο

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Μεταφορικό μέσο & έξοδα μετακίνησης
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Bonus παραγωγικότητας