Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/09/2019

Junior Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ ΚΙΛΚΙΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ελληνική Βιομηχανία Γάλακτος με έδρα στο Πολύκαστρο Κιλκίς θέλοντας να ενισχύσει το τμήμα Marketing αναζητά για άμεση πρόσληψη Γραφίστα / Junior Graphic designer.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία υλικού εταιρικής επικοινωνίας (Brochures, Banners, Ads)
  • Φωτογραφίσεις προϊόντων και επεξεργασία εικόνων
  • Δημιουργία και διαχείριση των e-mail campaigns (newsletters)
  • Δημιουργικό σχεδιασμό συσκευασιών προϊόντων
  • Δημιουργία και επεξεργασία υλικού για τα social media

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές κατεύθυνσης Design, Graphic Arts
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Photoshop, Illustrator και InDesign σε περιβάλλον Mac
  • Εξοικείωση με Social media σε επαγγελματικό επίπεδο
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ταχύτητα στην εργασία
  • Θετική διάθεση, ομαδικό πνεύμα και επαγγελματική προσέγγιση
  • Υπευθυνότητα και ικανότητα πολυδιεργασίας (multitasking)
  • Θα συνεκτιμηθούν γνώσεις: * Copywriter * Adobe Premiere
** Απαραίτητο portfolio με δείγματα εργασιών σας.

Παροχές

  • Μεταφορά από και προς την εταιρεία με λεωφορείο
  • Πλήρης απασχόληση
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης & συνεχής εκπαίδευση