Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/02/2021

Πωλητής / Πωλήτρια B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία με πολυετή παρουσία στο χώρο διαχείρισης αποβλήτων αναζητά νέα/νέο για την κάλυψη θέσης στο τμήμα πωλήσεων.

Τα καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Ανάπτυξη αγοράς και πωλήσεων όλης της γκάμας υπηρεσιών της εταιρείας
  • Ανάπτυξη αγοράς και πωλήσεων σε νέα κανάλια πελατών Β2Β, λιανικής
  • Παρακολούθηση και διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και υποστήριξη οικονομοτεχνικών προσφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευγένεια και προσεγμένη εμφάνιση-παρουσία
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Οργανωτικότητα και έφεση στην ανάληψη πρωτοβουλιών ανάπτυξης πωλήσεων
  • Αναλυτική σκέψη, προσοχή στην λεπτομέρεια και ισχυρό κίνητρο για επαγγελματική ανέλιξη
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα
  • Άριστη χρήση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού υπολογιστών (επεξεργαστές κειμένου και υπολογισμών)
  • Δίπλωμα οδήγησης Β κατηγορίας
  • Δυνατότητα ολιγοήμερων επαγγελματικών ταξιδιών
  • Επαγγελματική προϋπηρεσία τουλάχιστον τριετή
  •  Η ενασχόληση με πωλήσεις θα αξιολογηθεί θετικά
  • Πτυχίο Μηχ. Περ/ντος, Χημικού Μηχανικού ή Χημικού θα αξιολογηθεί θετικά

Παροχές

  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό υπολογιστή
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Μισθός και επιβράβευση επί των στόχων
  • Προοπτικές εξέλιξης