Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/01/2023

ΕΡΓΟΔΗΓΟΣ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τεχνική εταιρεία στην περιοχή Παιανία Αττικής, ζητεί Εργοδηγό για έργα δικτύων ύδρευσης / αποχέτευσης / βιολογικών καθαρισμών, κλπ.

Καθήκοντα

• Παρακολούθηση και διαχείριση για την καθημερινή πρόοδο των κατασκευαστικών έργων, διασφαλίζοντας ότι πληρούνται οι προδιαγραφές και οι απαιτήσεις του έργου/της σύμβασης
• Συντονισμός και επίβλεψη συνεργείων/εργατών (εργολάβους και υπεργολάβους) και διασφάλιση ότι οι καθημερινές εργασίες εκτελούνται ορθά,
• Διασφάλιση της ασφάλειας των εργοταξίων πραγματοποιώντας επιθεωρήσεις ασφαλείας,
• Σχεδιασμός εκ των προτέρων για την πρόληψη προβλημάτων και την επίλυση τυχόν μελλοντικών αναδυόμενων προβλημάτων,
• Ανάλυση – διαχείριση και περιορισμό των κινδύνων του έργου,
• Συνεργασία με τον Project Manager των έργων για την ενημέρωση της προόδου (τεχνοοικονομικό αντικείμενο)
• Υποστήριξη της ομάδας Διαχείρισης & Κατασκευής Έργων για την εκτέλεση της διασφάλισης ποιότητας
• Παροχή υποστήριξης για την παρακολούθηση του κόστους των κατασκευαστικών εργασιών – Υποστήριξη στην Επιμέτρηση / Σύνταξη λογαριασμών
• Σύνταξη Σχεδίων As Built σε συνεργασία με το αντίστοιχο σχεδιαστικό τμήμα,
• Συντονισμό και προετοιμασία των σχεδίων και άλλων απαραίτητων εγγράφων και δικαιολογητικών που απαιτούνται επιτόπου του έργου,
• Αναφορά προόδου εργασιών σε καθημερινή βάση στην Διοίκηση,
• Επιτήρηση της ορθής λειτουργίας της εγκατάστασης και του Η/Μ εξοπλισμού
• Συμμετοχή στις εργασίες προληπτικής συντήρησης, επισκευών, βελτιώσεων και τροποποιήσεων του Η/Μ εξοπλισμού
• Τροποποίηση των σχεδίων της μελέτης και εντοπισμός έγκαιρα τυχόν σφαλμάτων ή παραλείψεων
• Συντονισμός για την έγκαιρη παραλαβή των υλικών από τους προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

• Διπλωματούχος ή Πτυχιούχος Μηχανικός (Πολιτικός Μηχ. / Μηχανολόγος Μηχ.),
• Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία 5-8 ετών σε συναφή έργα δικτύων ύδρευσης/αποχέτευσης/βιολογικών καθαρισμών
• Καλή γνώση και χρήση Autocad
• Καλή γνώση και χρήση Microsoft Office Suite
• Γνώση/σύνταξη λογαριασμών - ΠΠΑΕ - Ανακεφαλαιωτικών - Αναθεωρήσεις
• Γνώση Νομοθεσίας Δημοσίων συμβάσεων
• Γνώση Αγγλικής γλώσσας (επίπεδο καλό σε προφορικό-γραπτό λόγο)
• Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου

Βασικές δεξιότητες/χαρακτηριστικά
• Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
• Οργανωτικές και διαχειριστικές δεξιότητες
• Αναλυτικές ικανότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
• Υπευθυνότητα και προσανατολισμός στη λεπτομέρεια
• Δυνατότητα μετακίνησης εντός Ελλάδος

Επιθυμητά προσόντα:

Θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
  • Καλή γνώση – χρήση προγραμμάτων GIS
  • Γνώση – χρήση προγραμμάτων χρονικού προγραμματισμού

Παροχές

• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας,
• Πλήρες πακέτο αποδοχών,
• Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης