Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/05/2019

Βοηθός Λογιστή (Καλοχώρι)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία αυτοκινήτων με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά Βοηθό Λογιστή για τα γραφεία της στην περιοχή του Καλοχωρίου.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:
  • Τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Έλεγχος παραστατικών
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών
  • Συμφωνία τραπεζών, πελατών, προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ή Χρηματοοικονομικής
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 1-2 ετών σε αντίστοιχη θέση οργανωμένου λογιστηρίου
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή και εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλός χειρισμός λογιστικού λογισμικού ERP
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ικανοποιητική αμοιβή
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας