Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2023

Meta Ads Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΑΒΑΛΑ

Αναζητούμε διαφημιστή για τη διαχείριση διαφημιστικών λογαριασμών συνεργατών μας που προέρχονται από διάφορους κλάδους.

Καθημερινά καθήκοντα

  • Δημιουργία και διαχείριση καμπανιών Meta Ads
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και βελτίωση της στρατηγικής ανά λογαριασμό
  • Εντοπισμός, ανάλυση και παρακολούθηση κύριων δεικτών επιτυχίας (KPIs) με στόχο τη συνεχή βελτίωση της απόδοσης των διαφημίσεων (πωλήσεις, leads, κ.ά.)
  • Δημιουργία κειμένων για τις διαφημίσεις και συμμετοχή στη δημιουργία του οπτικο-ακουστικού υλικού
  • Δημιουργία κατανοητών αναφορών απόδοσης διαφημιστικού λογαριασμού

Η θέση αφορά πλήρη ή μερική απασχόληση.

Απαραίτητα Προσόντα

Δε γίνεται χωρίς αυτά
  • Διάθεση για επικοινωνία με τους πελάτες
  • Διάθεση για πρωτοβουλία
  • Όρεξη για συνεχή βελτίωση και εξέλιξη
  • Ενδιαφέρον για συνεχή παρακολούθηση των εξελίξεων σε digital marketing & διαφήμιση

Απαραίτητα

  • Γνώση Meta Business Manager
  • Γνώση δυναμικών διαφημίσεων (catalog sales, remarketing)
  • Κατανόηση του βασικού marketing funnel
  • Πολύ καλή ορθογραφία
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Κατανόηση analytics (Facebook, Google, κ.ά.)

Θα εκτιμηθούν

  • Γνώση Google ads
  • Σχετική εμπειρία και προϋπηρεσία
  • Προτεραιότητα θα δοθεί σε άτομα που έχουν δυνατότητα φυσικής παρουσίας
  • Να σου αρέσει το Mad Men :P

Παροχές

  • Starter pack (γραφείο, καρέκλα, P/C, mouse, coffee!)
  • Δυνατότητα απομακρυσμένης εργασίας (κατόπιν συνεννόησης)
  • Ευελιξία ωραρίου (κατόπιν συνεννόησης)
  • Συμμετοχή, συνεισφορά, παροχή σε εξοπλισμό και επιμόρφωση που θεωρείς ότι θα σε βοηθήσουν στα καθήκοντά σου
  • Recharge days (ask for more)
  • Ομαδικό bonus επίτευξης στόχων (under construction)