Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/1/2021

Area Business Development

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία στο χώρο της ενέργειας, αναζητά στελέχη με έδρα στη Λάρισα, για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Area Business Development (Ref. code 5272/ABD/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη δικτύου εξωτερικών συνεργατών (dealers) με στόχο την υποστήριξη των στόχων πωλήσεων.
  • Διαρκής παρακολούθηση της αγοράς με στόχο την δημιουργία και αξιοποίηση νέων ευκαιριών.
  • Οργάνωση, καθοδήγηση και αξιολόγηση του δικτύου συνεργατών.
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση εφαρμογής της εμπορικής πολιτικής και των διαδικασιών της εταιρίας από το δίκτυο συνεργατών.
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών με σκοπό την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 3-4 ετών στον τομέα ανάπτυξης δικτύου πωλήσεων / συνεργατών
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Marketing επιθυμητό
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ και εφαρμογών CRM
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού
  • Εμπειρία στον κλάδο της ενέργειας θα εκτιμηθεί

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο bonus παραγωγικότητας
  • Παροχή ιδιωτικής ασφάλισης

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.