Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/10/2017

Βοηθός Λογιστή (Epsilon Net User) (κωδ.θέσης 722/ 75765)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλου λογιστικού γραφείου, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Έλεγχος, χαρακτηρισμός και καταχώριση παραστατικών εξόδων

·      Έλεγχος πιστωτικών υπολοίπων προμηθευτών, προετοιμασία κατάστασης πληρωμής προμηθευτών, εντολή πληρωμής στην τράπεζα

·      Ενημέρωση τραπεζών (καταχώρησεις εμβασμάτων από πελάτες, εξόδων , πληρωμών προμηθευτών) και συμφωνία υπολοίπων τραπεζών με τα αντίστοιχα  statement .

·      Έλεγχος αρχείων μισθοδοσίας (εισφορών, πληρωμή ΙΚΑ , πληρωμή παρακρατούμενων φόρων κτλ ) με τα αρχεία Λογιστηρίου

·      Προετοιμασία μηνιαίων δήλωσεων: ΦΠΑ, Πίνακες Ενδοκοινοτικών ,ΦΜΥ & παρακαρτούμενων φόρων

Απαραίτητα Προσόντα

·      Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ ΑΕΙ οικονομικής/ λογιστικής κατεύθυνσης

·      Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση

·      Απαραίτητη η γνώση προγράμματος Epsilon Net

·      Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Πολύ καλή γνώση MS-Office

·      Ικανότητες επικοινωνίας και οργάνωσης

·      Διάθεση για εργασία

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρήστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.