Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Εμπορική-τεχνική εταιρεία, αναζητά Βοηθό Λογιστή.

Καθήκοντα:

• Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών εσόδων, δαπανών, συμψηφιστικών σε διπλογραφικό σύστημα.
• Γνώσεις ασφαλιστικών και φορολογικών υποχρεώσεων.
• Γνώσεις τιμολόγησης και αποθήκης.
• Επικοινωνία με προμηθευτές και πελάτες, συμφωνία επί των υπολοίπων και των πληρωμών
• Συμφωνίες λογ/μών και εμπορικού/λογιστικής.
• Εκτέλεση εξωτερικών εργασιών

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απολύτως εμπιστευτικά και μετά την αξιολόγηση τους, οι υποψήφιοι που καλύπτουν τις απαιτήσεις της θέσης θα κληθούν για συνέντευξη.

Απαραίτητα Προσόντα

• 5 ετής προϋπηρεσία σε περιβάλλον οργανωμένου λογιστηρίου με βιβλία Γ' κατηγορίας
• Πολύ καλή γνώση συστημάτων ERP (ιδανικά Epsilon) καθώς και MS Office (Excel, Word)
• Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και επαγγελματισμός
• Εστίαση στο αποτέλεσμα και δυνατότητα επίτευξης στόχων εντός προθεσμιών

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Ασφαλιστική κάλυψη