Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/6/2021

Προγραμματιστής Διαδικτύου - Web Development & Web Languages

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Προγραμματιστής Διαδικτύου - Web Development & Web Languages σε εταιρεία πληροφορικής στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Την ανάπτυξη ηλεκτρονικών καταστημάτων βασισμένα σε OpenCart
  • Την ανάπτυξη εργαλείων και τεχνολογιών ηλεκτρονικού εμπορίου (πχ συστήματα διασύνδεσης με ERP)
  • Το Οργανικό SEO
  • Custom Development
  • Την ανάπτυξη εταιρικών ιστοσελίδων βασισμένες σε Wordpress και Joomla
  • Τη φιλοξενία ιστοσελίδων σε ιδιόκτητους servers

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ικανότητες ανάπτυξης εφαρμογών σε PHP/MySQL
  • Έχεις ασχοληθεί ως προγραμματιστής με open source εφαρμογές (OpenCart κτλ)
  • Χρησιμοποιείς στα project σου νέες τεχνολογίες όπως HTML5, CSS3, javascript frameworks κτλ, για να αναπτύξεις λειτουργικότητες client side
  • Βασικές αρχές και γνώσεις που απαιτούνται για τη δημιουργία και διαχείριση επιτυχημένων διαφημιστικών campaigns στο Google
  • Ικανότητα να δώσεις λύσεις σε προγραμματιστικό & λειτουργικό επίπεδο σε ένα διαδικτυακό project
  • Ομαδικό πνεύμα και ανοιχτό μυαλό
  • Άπταιστη γνώση αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, αν είσαι άντρας

Παροχές

  • Αποδοχές βάσει των δυνατοτήτων σου
  • Πρόσβαση σε νέες τεχνολογίες
  • Άνεση ωραρίου
  • Ευχάριστο και ήρεμο περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και ενημέρωση