Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/09/2019

Sales and Marketing assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία Τεχνολογίας με έδρα στην Αθήνα, ζητά να προσλάβει Sales and Marketing assistant

Αρμοδιότητες
  • Υλοποίηση του πλάνου marketing και συμμετοχή στην υλοποίηση του πλάνου πωλήσεων
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη του πλάνου ενεργειών, υλοποίηση & απολογισμός αυτών
  • Συνεχή παρακολούθηση των στόχων & υλοποίηση διορθωτικών ενεργειών σε περιπτώσεις απόκλισης
  • Ανατροφοδότηση από πελάτες σχετικά με τις ανάγκες τους (ηλεκτρονικώς ή με προγραμματισμένες συναντήσεις)
  • Σύνταξη & παρουσίαση οικονομικών - τεχνικών προτάσεων για τα προϊόντα της εταιρείας
  • Παρακολούθηση της αγοράς & του ανταγωνισμού
  • Καταγραφή αιτημάτων πελατών κι επίλυσή τους σε αρχικό επίπεδο
  • Υποστήριξη ομάδων εργασίας (π.χ. στην ανάπτυξη εγχειριδίων, υλικού marketing & εκπαίδευσης)
  • Διαχείριση ενεργειών ψηφιακής προώθησης προϊόντων (GoogleAds, FacebookAds, Social media posts, blogging, email marketing κλπ)
  • Διαχείριση συναντήσεων, εκθέσεων κι εκδηλώσεων σχετικά με προϊόντα της εταιρείας συμπεριλαμβανομένης της συμμετοχής σε αυτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Γνώσεις Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ & εξοικείωση με cloud περιβάλλον

Απαραίτητες Δεξιότητες:

  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δυναμισμός, ευελιξία & πολύ καλές ικανότητες επικοινωνίας (ειδικά γραπτής)
  • Κατανόηση & αποτύπωση των αναγκών των πελατών
  • Μεθοδικότητα & ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων & πάθος για ανάπτυξη
Επιθυμητά Προσόντα:
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση marketing ή πωλήσεις
  • Γνώσεις χειρισμού CRM/ERP
  • Γνώσεις βάσεων δεδομένων, photoshop, html, joomla
  • Γνώσεις FacebookAds, Adwords
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

  • Βασικό μισθό & bonus
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση