Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2020

Ιατρικός Επισκέπτης

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου σε μια από τις κορυφαίες πολυεθνικές εταιρείες στο κλάδο της διατροφής; Έχεις εμπειρία στην προώθηση προϊόντων και συγκεκριμένα στον κλάδο της βρεφικής διατροφής ή/και σε σκευάσματα που απευθύνονται σε παιδιάτρους; Είσαι επικοινωνιακός, οργανωτικός και φιλόδοδοξος;

Αν "ΝΑΙ", τότε η θέση του Ιατρικού Επισκέπτη είναι για σένα! Περιμένουμε την αίτηση σου!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Ιατρικού Επισκέπτη είναι:
  • Προώθηση προϊόντων βρεφικής διατροφής σε υφιστάμενους και δυνητικούς πελάτες (παιδιάτρους)
  • Διατήρηση, ανάπτυξη και βελτίωση των πελατειακών σχέσεων
  • Διαχείριση αιτημάτων και επίλυση ζητημάτων των πελατών
  • Επίτευξη συμφωνημένων στόχων πωλήσεων και αποτελεσμάτων
  • Εφαρμογή της στρατηγικής διαχείρισης και καναλιού στην περιοχή ευθύνης
  • Διαχείριση προμηθειών σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών
  • Παρακολούθηση των βέλτιστων πρακτικών και των νέων προωθητικών τάσεων
  • Παραγωγή αναφορών, ανάλυση των διαθέσιμων δεδομένων για την κατάλληλη εφαρμογή των εμπορικών δραστηριοτήτων
  • Συμμετοχή σε επιστημονικά συνέδρια και workshops της εταιρείας
Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του Ιατρικού Επισκέπτη θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης, ιδανικά σε πάρα ιατρικές επιστήμες (Βιολογία/ Φαρμακευτική κλπ.)
  • Τουλάχιστον 2-5 έτη σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα δημιουργίας μακροχρόνιων και σταθερών σχέσεων με τους πελάτες
  • Καλή γνώση και κατανόηση της επιστημονικής ορολογίας
  • Πολύ καλή χρήση προγραμμάτων MS Office
  • Εξοικείωση με BRM και CRM συστήματα
  • Άριστο επίπεδο αγγλικών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Ιατρικού Επισκέπτη τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Μπόνους επίτευξης στόχων

Αν είσαι έτοιμος/η να κάνεις το επόμενο βήμα στη καριέρα σου, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του Ιατρικού Επισκέπτη μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέν