Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/8/2020

Σερβιτόρος / Βοηθός Σερβιτόρου / Room Service Agent (WRS20)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο όμιλος TOR HOTEL GROUP, με παρουσία άνω των 90 ετών στο χώρο της φιλοξενίας, αναζητεί να προσλάβει ταλαντούχους επαγγελματίες για τη σεζόν του 2020. Συγκεκριμένα για το ξενοδοχείο Eagles Palace, αναζητούμε Σερβιτόρο / Βοηθό σερβιτόρου / Room Service Agent.

Τοποθεσία: Ουρανούπολη, Χαλκιδική

Περιγραφή θέσης

  • Ο Σερβιτόρος/Βοηθός σερβιτόρου/Room Service Agent θα υποστηρίζει αποτελεσματικά, μαζί με την υπόλοιπη ομάδα του εστιατορίου, όλες τις λειτουργίες επισιτισμού έτσι ώστε οι πελάτες να απολαμβάνουν υψηλού επιπέδου εξυπηρέτηση.

Αρμοδιότητες:

  • Σερβίρισμα φαγητών και ποτών, προετοιμασία του εστιατορίου σύμφωνα με τα πρότυπα του ξενοδοχείου
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με το μενού και τη λίστα κρασιών
  • Έλεγχος του χώρου του εστιατορίου και του buffet ώστε να είναι καθαρός και σε άριστη κατάσταση
  • Ευγενικό καλωσόρισμα των πελατών και διαχείριση παραπόνων και αιτημάτων
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση, 1-2 ετών ιδανικά σε ξενοδοχείο πολυτελείας
  • Άριστη γνώση αγγλικών, θα εκτιμηθεί θετικά η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρης διατροφή και διαμονή
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης

Παρακαλούμε να στείλετε ένα ανανεωμένο βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας εφαρμόζοντας τον Γενικό Κανονισμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την Προστασία των Δεδομένων (GDPR).

Ο όμιλος TOR HOTEL GROUP προσφέρει ένα άριστο και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας, ίσες ευκαιρίες και περαιτέρω επαγγελματική εξέλιξη.