Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/09/2019

Λογιστής - Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΡΑΜΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή Θέσης

Εμπορική εισαγωγική εταιρεία στο χώρο των τροφίμων με έδρα το Πέραμα επιθυμεί να προσλάβει Λογιστή - Λογίστρια για την υποστήριξη των αναγκών του λογιστηρίου της.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες
  • Καταχώρηση και έλεγχος όλων των καθημερινών κινήσεων του φάσματος του λογιστηρίου (αγορές, δαπάνες, πάγια, πληρωμές, εισπράξεις κλπ.)
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τις ισχύουσες νομοθετικές και φορολογικές διατάξεις.
  • Έλεγχος και συμφωνία ταμείου, τραπεζών.
  • Συμφωνίες προμηθευτών, πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία 2 – 3 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Καλή γνώση Ε.Γ.Λ.Σ./ Ε.Λ.Π.
  • Εμπειρία σε τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας.
  • Ευχέρεια στη χρήση προγραμμάτων ERP.
  • Καλή γνώση των εφαρμογών του MS Office (Excel, Outlook, Word).
  • Ευχέρεια στην Αγγλική γλώσσα.
  • Ευελιξία, προθυμία, εργατικότητα και ομαδικότητα.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες υποψήφιους

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • πενθήμερη πλήρη απασχόληση
  • φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • ικανοποιητικές αποδοχές