Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/10/2018

Graphic & Motion Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η SocialMe, μία από τις πρωτοπόρες εταιρείες στο χώρο του Internet Marketing, αναζητά το επόμενο ταλέντο στον τομέα του Graphic Design. Ο νέος συνεργάτης θα έχει την ευκαιρία μέσω της SocialMe να συνεργαστεί με κάποιες από τις πιο μεγάλες εταιρείες σε Ελλάδα και εξωτερικό και να δημιουργήσει για αυτές την εταιρική τους ταυτότητα.

Ο/Η υποψήφιος/α, θα πρέπει να να κατέχει:

  • Πτυχίο γραφιστικής ή εφαρμοσμένων τεχνών από ΤΕΙ, ΙΕΚ, ή ιδιωτικό κολέγιο.
  • Άριστη γνώση Adobe Photoshop / Illustrator / InDesign on Mac / After Effects
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Διετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Δημιουργική ικανότητα, υψηλή αισθητική
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος και παράδοσης εργασιών εντός προθεσμιών
  • Δεξιότητες επικοινωνίας, ικανότητα προσαρμογής και ομαδικό πνεύμα
  • Εμπειρία Web Design και Social Media
  • Ευχέρεια χρήσης MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

 Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία και ανάπτυξη νέων σχεδιαστικών concepts
  • Σχεδίαση γραφικών για Website / Social Media / Newsletter / Ad Banners
  • Επεξεργασία Φωτογραφίας, Video
  • Σχεδίαση διαφημιστικών φυλλαδίων, αφισών, λογοτύπων, επικοινωνιακού υλικού (banners κ.ά.) και καταλόγων προϊόντων.
  • Δημιουργία – Επεξεργασία Video
  • Εργάζεστε στον Τομέα Επικοινωνίας, Εταιρικής Υπευθυνότητας & Social Media στα γραφεία μας στο κέντρο της Θεσσαλονίκης
  • Συμβάλλετε στη διαμόρφωση της οπτικής αισθητικής και επικοινωνίας κάποιων από των πιο μεγάλων εταιρειών, πελατών της εταιρίας μας σε όλα τα Social Media
  • Αποτελείτε μέρος μίας δημιουργικής ομάδας και συνεργάζεστε με άλλα τμήματα της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Χαρακτηριστικά:

  • Δημιουργικός
  • Ομαδικός/ή παίκτης/τρια
  • Θετικός Χαρακτήρας
  • Problem Solver
  • Επικοινωνιακός/η
  • Συνεργάσιμος/η
  • Διδάξιμος/η

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Bonus Ιδιωτική Ασφάλεια Υγείας