Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2023

Sales Account Manager - B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η SIMPLE SOFTWARE του ομίλου C CROUP, μια από τις πιο δυναμικές εταιρείες στον κλάδο της ανάπτυξης λογισμικού στην Ελλάδα, με επιτυχημένη πολυετή παρουσία στον χώρο της εστίασης αναζητά στέλεχος πωλήσεων/Account manager.

Ως Account Manager - B2B της εταιρίας μας θα είστε μέλη μιας δυναμικής ομάδας πωλήσεων εστιάζοντας στον τομέα HORECA, με να αναπτύξετε δυναμικά νέο πελατολόγιο, ενισχύοντας το συνεχώς αυξανόμενο μερίδιο μας στην ελληνική αγορά.

Οι αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Προσέγγιση δυνητικών πελατών στον χώρο της εστίασης
  • Διαπραγμάτευση και διαχείριση συμφωνιών
  • Σύνταξη προσφορών
  • Παρακολούθηση και χαρτογράφηση της αγοράς και του ανταγωνισμού.
  • Υλοποίηση της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες,
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια. Τήρηση χρονοδιαγράμματος. Ευχέρεια στην οργάνωση εργασιών
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Καλη γνώση MS OFFICE
  • Προϋπηρεσία σε πωλήσεις Β2Β και/ή γνώση του χώρου εστίασης θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία στην πώληση Υπηρεσιών Πληροφορικής/Λογισμικού θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών (μισθός + μπόνους)
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, φορητός υπολογιστής, κινητό τηλέφωνο
  • Έξοδα κίνησης
  • Εκπαίδευση σε τεχνικές πωλήσεων
  • Ιδιωτική ασφάλιση νοσηλείας
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης