Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/07/2017

Προϊστάμενος Ομάδας Διαχείρισης & Ελέγχου Δεδομένων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία στη διαχείριση ομάδας;
Είσαι οργανωτικός με έμφαση στη λεπτομέρεια;
Τώρα μπορείς να εργαστείς για μεγάλη εταιρεία τραπεζικών συστημάτων πληροφοριών!

Η ManpowerGroup, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, διατραπεζικού οργανισμού, ο οποίος εξειδικεύεται στη συγκέντρωση και διάθεση οικονομικών πληροφοριών για επιχειρήσεις και ιδιώτες, Προϊστάμενο για την Ομάδα Διαχείρισης και Ελέγχου Δεδομένων.

Η θέση αφορά πενθήμερη πρωινή απασχόληση Δευτέρα με Παρασκευή και ο τόπος εργασίας είναι στα Βόρεια Προάστια.

Περιγραφή Θέσης:
Ο κατάλληλος υποψήφιος θα επιβλέπει σε καθημερινή βάση τις εργασίες ελέγχου ορθότητας, πληρότητας και εκκαθάρισης που έχουν εκτελεστεί και θα ελέγχει τις ανατεθειμένες αιτήσεις, με σκοπό τη διασφάλιση και τήρηση των διαδικασιών.

Πιο συγκεκριμένα ο κάτοχος της θέσης θα:
• Επιβλέπει την ορθή ενημέρωση των δεδομένων και των στοιχείων των αιτήσεων  στο σύστημα διαχείρισης υποθέσεων
• Διασφαλίζει την εφαρμογή και τήρηση των προδιαγεγραμμένων διαδικασιών
• Διαχειρίζεται θέματα που εντοπίζει και προκύπτουν από τη διαχείριση των αιτήσεων και συμβάλλει στην ορθή αντιμετώπισή τους
• Μεριμνά για την ορθή παρακολούθηση και την αποτελεσματική διαχείριση των αιτημάτων
• Συμβάλλει στη σταθεροποίηση του θετικού εργασιακού κλίματος εντός της ομάδας, διασφαλίζοντας πάντοτε τη βέλτιστη οργάνωση, λειτουργία και ταχύτητα εκτέλεσης των απαιτούμενων εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση ευθύνης
• Επιθυμητός Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών Οικονομικής Κατεύθυνσης
• Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
• Καλή γνώση Οικονομικών & Λογιστικής
• Πολύ καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής Γλώσσας
• Κριτική και Αναλυτική Σκέψη με έμφαση στην λεπτομέρεια
• Επικοινωνιακές Δεξιότητες με ικανότητα συντονισμού ομάδας και δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Αφορά 12μηνη σύμβαση εργασίας με προοπτική ανανέωσης έως και 36 μήνες με την εγγύηση της ManpowerGroup Greece