Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/1/2021

Γραμματέας Πωλήσεων Με Γνώσεις Wordpress

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Cocoon Ecoclima που δραστηριοποιείται στον τομέα των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας από το 2005 αναζητά άτομο για εργασία στον τομέα της διαχείρισης των social media και του ηλεκτρονικού καταστήματος.

Καθήκοντα:

• Προώθηση και ενημέρωση ηλεκτρονικού καταστήματος (σε wordpress)
• Διαχείριση social media (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn)
• Διαχείριση mail campaign (Mailchimp, EmailOctopus)
• Επικοινωνία, διαχείριση και εξυπηρέτηση των πελατών της εταιρείας
• Υποστήριξη τμήματος πωλήσεων
• Γνώση τεχνικής υποστήριξης υπολογιστών και εκτυπωτών (Προαιρετικά)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Πληροφορικής από ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
• Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
• Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Γνώση προγραμμάτων Microsoft Office
• Βασικές γνώσεις Digital Marketing (Facebook, Instagram, Mailchimp)

Θα εκτιμηθούν:

• Γνώσεις HTML, Php, My SQL, CSS
• Χρήση πλατφόρμας Wordpress, WooCommerce.

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης
  • Μηνιαίο μισθό
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον