Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/2/2023

Οδηγός / Πλήρωμα Ασθενοφόρου

Υγεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Τα καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:

  • Ασφαλή μεταφορά των ασθενών
  • Έλεγχο της μηχανολογικής κατάστασης του ασθενοφόρου (ΚΤΕΟ, άδειες, έγκαιρη αποκατάσταση βλαβών)
  • Καθαριότητα του ασθενοφόρου
  • Έλεγχο των φαρμάκων και του υγειονομικού υλικού που βρίσκεται εντός του ασθενοφόρου
  • Αντικατάσταση των αναλώσιμων που καταναλώθηκαν

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΕΚΑΒ ή ΙΕΚ διασώστη / πληρώματος ασθενοφόρου
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και πιστοποίηση από τον ΕΟΠΠΕΠ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Δίπλωμα Γ' και Δ΄ κατηγορίας σε ισχύ και γνώση πρώτων βοηθειών
  • Υπευθυνότητα και ακεραιότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικότητα

Παροχές

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερές απολαβές και σύστημα οικονομικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξη σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο οργανισμό