Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/03/2023

Manager Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Βιομηχανία στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης αναζητά: Manager Ποιοτικού Ελέγχου.

Αρμοδιότητες Θέσης

  • Παρακολούθηση και έλεγχος όλων των δραστηριοτήτων που επηρεάζουν την ποιότητα
  • Αναφορά των δυσλειτουργιών σε όποιο τμήμα του οργανισμού παρατηρούνται
  • Διατήρηση αρχείου των αναφορών ποιότητας και σχετικών εγγράφων
  • Εμπειρία & γνώση εφαρμογής Quality Management Systems όπως BRC, ISO, HACCP
  • Συνεργασία με εξωτερικούς συμβούλους διασφάλισης ποιότητας κατά τις επιθεωρήσεις στις εγκαταστάσεις
  • Καθορισμός απαιτούμενων πιστοποιήσεων/ελέγχων για κάθε προϊόν και συσχετισμός με την ισχύουσα νομοθεσία
  • Διαχείριση διαδικασιών για εργαστηριακούς ελέγχους
  • Σύνταξη τεχνικού φακέλου προϊόντων, προσδιορισμός υλικών και ασφάλειας υλικών
  • Έλεγχος της διαθεσιμότητας, παραλαβής, σωστής αποθήκευσης αλλά και διαχείρισης των πρώτων υλών
  • Έλεγχος και διασφάλιση της τήρησης των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας, φροντίζοντας παράλληλα για τη σωστή συντήρηση του χώρου
  • Διασφάλιση της εφαρμογής των πολιτικών και διαδικασιών που έχουν ορισθεί από την εταιρία.
  • Διαχείριση του προσωπικού και καταμερισμός των εργασιών
  • Καθοδήγηση της ομάδας για την επίτευξη στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τεχνολόγου Τροφίμων ή άλλης σχετικής σχολής ΑΕΙ ή ΤΕΙ