Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/01/2020

Υπεύθυνος μηχανουργείου

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ - ΚΙΛΚΙΣ | ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπεύθυνος μηχανουργείου από κατασκευαστική εταιρεία στο Κιλκίς, η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο των βιομηχανικών αυτοματισμών και ρομποτικών συστημάτων.

Περιγραφή Θέσης

  • Μελέτη και πλήρης σχεδιασμός νέων έργων / κατασκευών
  • Μελέτη ρομποτικών και μηχανολογικών εφαρμογών
  • Χειρισμός εξοπλισμού μηχανουργείου
  • Συγκολλήσεις (MIG/TIG)
  • Χειρισμός και προγραμματισμός συμβατικών μηχανημάτων μηχανουργείου (τόρνος, φρέζα, CNC)
  • Συναρμολόγηση επιμέρους εξαρτημάτων του project και ποιοτικός έλεγχος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση μηχανολογικού σχεδίου 2D-3D, CAM
  • Πτυχίο Μηχανολόγου ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ / ΟΑΕΔ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (Autocad, Solidworks)
  • Άριστος χειρισμός μηχανημάτων μηχανουργείου
  • Προγραμματισμός και χειρισμός CNC μηχανημάτων
  • Άριστη γνώση συγκολλήσεων
  • Ικανότητα αναζήτησης κατάλληλων εξαρτημάτων για την εκπλήρωση των έργων
  • Εμπειρία σε συστήματα γραμμικής κίνησης και αντίστοιχων εφαρμογών
  • Υπευθυνότητα, εργατικότητα και σημασία στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα
  • Άδεια οδήγησης ΙΧ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Θα εκτιμηθούν:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
  • Εμπειρία σε κατασκευή ρομποτικών συστημάτων
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος ΤΕΕ
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Όρεξη για νέες γνώσεις
  • Εύρεση λύσεων και δημιουργικότητα

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον με συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης
  • Πλήρη ασφάλιση (επιδόματα, άδειες, κλπ.)
  • Συνεχή δωρεάν εκπαίδευση στον χώρο μέσω εκπαιδευτικών προγραμμάτων, σεμιναρίων και επισκέψεων σε ειδικές εκθέσεις
  • Οι απολαβές σας ξεκινούν από 2000€ μικτά από το 1ο έτος και ανέρχονται σε 2.500€ μικτά στο 4ο έτος απασχόλησης