ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Σύμβουλος - Στέλεχος Ποιοτικού Ελέγχου

Κατηγορία: Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη Ελληνική Εταιρεία Συμβούλων με 27ετή ηγετική παρουσία στον κλάδο των Συμβουλευτικών Υπηρεσιών, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη, Σύμβουλο - Στέλεχος Ποιοτικού Ελέγχου.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Διαχείριση των Συστημάτων Ποιότητας (HACCP, ISO, κτλ.)
  • Εσωτερικές επιθεωρήσεις, σύνταξη αναφορών και προτάσεων για την περαιτέρω βελτίωση της ποιότητας και την πλήρη συμμόρφωση με την σχετική νομοθεσία
  • Συμμετοχή στον καθορισμό των προδιαγραφών των προϊόντων και της σήμανσης τους
  • Σχεδιασμός, αναθεώρηση και έλεγχος εφαρμογής των συστημάτων ποιότητας και ασφάλειας προιόντων
  • Αξιολογήσεις και έλεγχος ποιότητας προμηθευτών
  • Συντονισμός και διασφάλιση των διαδικασιών και κανόνων
  • Επικοινωνία και συνεργασία με εξωτερικούς φορείς ελέγχου των προιόντων
  • Συμμετοχή σε διατμηματικά projects

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Γεωπόνου, Χημικού, Χημικού Μηχανικού, Τεχνολόγου τροφίμων ή άλλης σχετικής Ανώτατης Σχολής
  • Επιθυμητό μεταπτυχιακό δίπλωμα σχετικό με τον έλεγχο ποιότητας
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε τμήμα ποιοτικού ελέγχου σε βιομηχανίες
  • Άριστη γνώση και εμπειρία στη διαχείριση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας και εφαρμογών
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Άριστη επικοινωνία, πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.
ΕΓΓΡΑΦΗ

Σε περίπτωση που έχετε ήδη κάνει εγγραφή, κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε.
Μόνο στο JobFind.gr λαμβάνετε ενημέρωση μόλις η εταιρεία διαβάσει το Βιογραφικό σας!