Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/12/2021

Spa Τherapist /Esthetician

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΑΛΠΕΙΣ | Γαλλία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Are you ready for a life-changing experience?

Ο διεθνής ξενοδοχειακός όμιλος Club Med, ο οποίος διαθέτει 70 all-inclusive luxury resorts, στις πιο όμορφες τοποθεσίες στον κόσμο αναζητά:

 για τα ξενοδοχεία του στις Γαλλικές Άλπεις για την χειμερινή περίοδο (Δεκέμβριος 2021 – Απρίλιος 2022)

Περιγραφή θέσης :

  • Υποδέχεστε τους πελάτες στο χώρο του Spa και προγραμματίζετε τις συνεδρίες περιποίησης/φροντίδας
  • Εφαρμόζετε διαφορετικούς τύπους θεραπειών (Californian, Ayurvedic, hot stone, Balinese treatments ) σύμφωνα με τα πρωτόκολλα των εταιρειών με τις οποίες συνεργάζεται το Club Med
  • Εξασφαλίζετε την προώθηση, την παροχή συμβουλών και τις πωλήσεις υπηρεσιών και προϊόντων θεραπείας
  • Συνεργάζεστε με τα άλλα τμήματα του Resort (πλυντήριο, μπαρ, εστιατόριο κ.λπ.)
  • Ακολουθείτε τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας του Club Med

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προυπηρεσία σε Spa ξενοδοχείων 4* - 5*
  • Πτυχίο αισθητικής ή αντίστοιχης ειδικότητας με το επάγγελμα
  • Γνώση  διαφόρων  είδων μασαζ, θεραπείες αισθητικής προσώπου και σώματος, μανικιούρ και πεντικιούρ
  • Αριστη γνώση αγγλικών ή γαλλικών

Παροχές

  • Εκπαίδευση στα πρωτόκολλα των εταιρειών με τις οποίες συνεργάζεται το Club Med
  • Μισθό και ασφάλιση
  • Διαμονή, διατροφή, στολή
  • Έξοδα ταξιδιού
  • Προοπτική εξέλιξης και προοπτική εργασίας μετά την χειμερινή σεζόν

Δείτε τα Resorts μας στις Γαλλικές Άλπεις: https://www.clubmed.co.uk/d/the-alps

* Μέχρι σήμερα, και με δεδομένα τα κυβερνητικά μέτρα που έχουν επιβληθεί από διάφορες χώρες, η πρόσβαση στα resort Club Med και η εργασία ως GO/GE είναι δυνατή υπό την προϋπόθεση προσκόμισης υγειονομικού πιστοποιητικού Covid ή πλήρους χρονοδιαγράμματος εμβολιασμού. Συνεπώς, η Club Med θα πραγματοποιήσει τους απαραίτητους ελέγχους. Το κόστος των test που θα πραγματοποιηθούν θα επιβαρύνει τους GE / GO.

* H εταιρεία ενημερώνει τηλεφωνικά μόνο τους υποψήφιους των οποίων τα προσόντα ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.