Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/07/2021

IT Specialist

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Motoway αναζητά τον επόμενο IT Specialist για την ομάδα της! Ο υποψήφιος για τη θέση θα συμμετέχει στη διαχείριση και τη βελτίωση των πληροφοριακών συστημάτων της εταιρίας, καθώς και στην καθημερινή υποστήριξη των online συνεργατών. Η θέση αφορά πλήρη απασχόληση (5ήμερο - 8ωρο) στην έδρα της εταιρίας Γιαννιτσών 59 στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Βασική υποστήριξη συστημάτων (Pc’s, Printers, Servers, Office, ERP, WMS).
  • Υποστήριξη χρηστών αναφορικά με τα συστήματα.
  • Υποστήριξη των Web δραστηριοτήτων της εταιρίας (Συντήρηση και διαχείριση εταιρικού Site).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Γνώση σε Microsoft λειτουργικά συστήματα.
  • Γνώση λειτουργίας δικτύων TCP\IP.
  • Γνώση Web εφαρμογών (Cpanel, Plesk, Wordpress).

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εμπειρία στην χρήση και διαχείριση ERP και WMS (Entersoft, Mantis).
  • Εμπειρία στην χρήση WMS εφαρμογών (Mantis).
  • Βασική γνώση συστημάτων βάσεων δεδομένων (MS SQL Server, MySQL).
  • Βασική γνώση web development (HTML, PHP).

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.
  • Δυνατότητες ταχείας εξέλιξης.