Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/9/2022

Senior IT Support Engineer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η eLINK αναζητά νέο συνεργάτη για την θέση Senior IT Support Engineer.

Πλήρης απασχόληση
Τοποθεσία: Πειραιάς, Αττική
Απασχόληση: Μηχανοργάνωση επιχειρήσεων εστίασης

Κύρια καθήκοντα και ευθύνες:
  • Οργάνωση και διεκπεραίωση first level support
  • Δυνατότητα καθοδήγησης ομάδας, αναλαμβάνοντας την ευθύνη για ένα ή περισσότερα projects
  • Οργάνωση καθημερινών λειτουργιών τεχνικής υποστήριξης, οι οποίες περιλαμβάνουν όλες τις δραστηριότητες αντιμετώπισης προβλημάτων, την εξυπηρέτηση πελατών, τις εγκαταστάσεις και τις δραστηριότητες συντήρησης
  • Δημιουργία, ανάπτυξη και συντήρηση συστημάτων, υποδομών και εφαρμογών δικτύου
  • Επισκευές υλικού και εγκαταστάσεις περιφερειακού εξοπλισμού
  • Παροχή εκπαίδευσης προς τους τελικούς χρήστες, σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του λογισμικού και εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ - ΤΕΙ - ΑΕΙ Πληροφορικής ή συναφούς πεδίου - κλάδου
  • Δίπλωμα για αυτοκίνητο ή/και μηχανάκι
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον για 2 - 3 χρόνια
  • Καλές γνώσεις αρχιτεκτονικής δικτύου και routing
  • Εμπειρία σε Mikrotik, Ubnt
  • Επαφή με retail συστήματα ( POS, φορολογικοί, εκτυπωτές)
  • Πολύπλευρη σκέψη και ικανότητα αποσφαλμάτωσης Hardware/Software
  • Άριστη γνώση λειτουργικών Windows 7, 8, 10
  • Καλή γνώση λειτουργικού Android
  • Εμπειρία με βάσεις δεδομένων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα διαχείρισης κρίσεων με συγκροτημένο τρόπο και σκέψη
  • Εκπληρωμένη στρατιωτική θητεία
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Ελκυστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Δημιουργικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης