Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/09/2022

SEO Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H εταιρεία Proteinmax στον κλάδο των συμπληρωμάτων αθλητικής διατροφής με έδρα στην Ευκαρπία Θεσσαλονίκης (πλησίον Τιτάν) ζητά SEO Specialist να στελεχώσει ολοκληρωμένο Digital Agency για εργασία εντός του φυσικού καταστήματος.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός SEO στρατηγικής, keyword research και έρευνα ανταγωνισμού.
  • Υλοποίηση onsite & offsite (link building) ενεργειών.
  • Technical Αudits και βελτιστοποίηση website.
  • Ανάλυση και βελτιστοποίηση απόδοσης SEO campaigns.
  • Δημιουργία reports και παρουσιάσεων μέσω Google Data Studio.
  • Ανάπτυξη και βελτιστοποίηση SEO-friendly άρθρων και περιεχομένου (Seo copywriting)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη SEO προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 - 3 έτη.
  • Άριστη γνώση των βέλτιστων πρακτικών του SEO και του τρόπου λειτουργίας των μηχανών αναζήτησης.
  • Εξοικείωση στην χρήση website analytics (Google Analytics, Google Search Console κτλ.)
  • Εμπειρία στην χρήση SEO & website auditing tools π.χ. Screaming Frog, SEMRush κτλ.
  • Άριστη γνώση του performance marketing και τρόπου προσέγγισης νέων χρηστών μέσω στοχευμένων link building πρακτικών.
  • Άριστη γνώση MS Office & Αγγλικής γλώσσας.
  • Μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρεια,, άριστες αναλυτικές και οργανωτικές ικανότητες αναγνώρισης προβλημάτων και πιθανών τρόπων επίλυσης τους.
  • .Εξοικείωση στην ανάγνωση HTML, ευχέρεια στην επεξεργασία και βελτιστοποίηση περιεχομένου.

Παροχές

  • Μόνιμη και σταθερή εργασία
  • Άριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Πλήρης 8 ώρη Απασχόληση