Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/2/2020

Digital Marketing Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Διαφημιστική εταιρία στην Ανατολική Θεσσαλονίκη αναζητεί τον/την Digital Marketing Specialist για να στελεχώσει το αντίστοιχο τμήμα.

Αρμοδιότητες

  • Web Design: Δημιουργία νέων και ενημέρωση τρεχόντων site, e-shop (SEO-SEM optimization, etc)
  • Digital Marketing Campaigns: Στρατηγικός σχεδιασμός και εκτέλεση μέσω διαφορετικών καναλιών (Google Ads, Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter, etc)
  • Καθημερινή προσαρμογή και παραμετροποίηση των bids & budgets προς βελτιστοποίηση της απόδοσης μέσω διαθέσιμων δεδομένων (Google Analytics, etc)
  • Social media: Καθημερινή επιμέλεια/εμπλουτισμός και συνεχής ενημέρωση των σελίδων μας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ ή ΙΕΚ, Πληροφορική ή Marketing
  • Πιστοποίηση σε Google Ads και Analytics
  • Δημιουργικός/ή με φρέσκες ιδέες και σύγχρονη αισθητική, παράλληλα με άριστες οργανωτικές ικανότητες και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Θα εκτιμηθεί προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση

Παροχές

  • Αμοιβή ανάλογη των προσόντων / εμπειρίας
  • Φιλικό και ομαδικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης (είμαστε στην αγορά πάνω από 10 χρόνια)
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης με επιδότηση σεμιναρίων
  • Ευελιξία στα ωράρια