Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2019

Πωλήτριες-Πωλητές σε καταστήματα καλλυντικών για Κύπρο

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Έχετε ταλέντο στις πωλήσεις και στην εξυπηρέτηση;

Εταιρεία καλλυντικών αναζητά πωλήτριες-πωλητές για τη στελέχωση των καταστημάτων της στη Λάρνακα, Λευκωσία και Λεμεσό στην Κύπρο.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Παροχή άψογης εξυπηρέτησης πελατών με στόχο την αύξηση των πωλήσεων.
  • Διασφάλιση της έγκαιρης ροής των προϊόντων, συμμετέχοντας ενεργά στον έλεγχο τιμών, διαθεσίμοτητας και στις παραγγελίες - παραλαβή τους.
  • Αναπλήρωση, τακτοποίηση των εμπορευμάτων στα ράφια και διατήρηση τάξης και καθαριότητας στο κατάστημα.
  • Ενεργή συμμετοχή στην προετοιμασία και εφαρμογή των εμπορικών ενεργειών της εταιρείας.
  • Συνεχής μέριμνα για τη βέλτιστη εικόνα της εταιρίας στο κατάστημα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτος σε πωλήσεις λιανικής σε κατάστημα.
  • Φιλική, ευχάριστη και εξυπηρετική προσέγγιση προς τους πελάτες και τους συναδέλφους.
  • Αναγνώριση ευκαιριών άμεσης και έμμεσης πώλησης, με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων.
  • Διάθεση για μάθηση και συνεχής βελτίωση.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Γνώσεις αγγλικών και Η/Υ.

Παροχές

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση