Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/03/2019

Υπεύθυνος/η Διοικητικής Υποστήριξης / Office Coordinator

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Διακρίνεσαι για την οργανωτικότητα, τον επαγγελματισμό και την άνεσή σου στην επικοινωνία;

H Manpower Group, για λογαριασμό πελάτη της, δικηγορικής εταιρείας, αναζητά Υπεύθυνο/η Διοικητικής Υποστήριξης / Office Coordinator για την πόλη της Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα θέσης
  • Υπεύθυνος/η για την εύρυθμη λειτουργία του γραφείου και της εταιρείας
  • Εφαρμογή συστημάτων διοικητικού περιεχομένου
  • Υποστήριξη και παροχή βοήθειας στα στελέχη της εταιρείας και σε διάφορα events εντός και εκτός εταιρείας
  • Διασφάλιση παροχής υπηρεσιών υψηλού επιπέδου για την εξυπηρέτηση των πελατών
  • Ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών και δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης μαζί τους
  • Διαχείριση εταιρικής εικόνας
  • Οργάνωση και χειρισμός συστημάτων παρακολούθησης και καταμερισμού εργασιών και υποχρεώσεων της εταιρείας και των συνεργατών της
  • Προετοιμασία διάφορων Reports
  • Οργάνωση, αρχειοθέτηση και ψηφιοποίηση των φακέλων των υποθέσεων και των εγγράφων της εταιρίας και οργάνωση της βιβλιοθήκης
  • Διαχείριση και οργάνωση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας, φυσικής και ηλεκτρονικής
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου και λοιπών τεχνολογικών μέσων
  • Ενημέρωση σχετικά με το πλάνο των συναντήσεων με πελάτες για κατάλληλη προετοιμασία του χώρου
  • Καθήκοντα υποδοχής πελατών και συνεργατών της εταιρείας
  • Διοργάνωση συναντήσεων και συμμετοχή σε εταιρικές συσκέψεις
  • Τήρηση ημερολογίου / αρχείου ταξιδιών και εργασιών / συστημάτων χρέωσης εξόδων και αμοιβών
  • Δημιουργικότητα και δεξιότητες ανάληψης πρωτοβουλιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. ή ΙΕΚ διοίκησης επιχειρήσεων
  • Απόφοιτος /η Νομικής Σχολής ή Προγράμματος Ειδίκευσης Στελεχών Νομικών Επαγγελμάτων (Paralegal) θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Δραστήρια και δυναμική προσωπικότητα με όρεξη για δουλειά
  • Άνεση και ταλέντο στην επικοινωνία
  • Στρατηγική σκέψη, ικανότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων και αποτελεσματικής εργασίας υπό πιεστικά χρονοδιαγράμματα
  • Οργανωτικότητα, σωστή διαχείριση χρόνου
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία σε υποστήριξη στελεχών, ιδίως δικηγορικού γραφείου, θα εκτιμηθεί
  • Εξαιρετική χρήση, γραπτή και προφορική, της ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση και Ευχέρεια στη χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Υψηλή ταχύτητα δακτυλογράφησης
  • Άριστη γνώση και Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ - MS Office applications (Word, Excel, PowerPoint, διαχείριση ιστοσελίδας, Social Media)

Παροχές

  • Ανταγωνιστική πάγια μηνιαία αμοιβή
  • Πλήρης ασφάλιση, επιδόματα, άδειες, κ.λπ.
  • Άριστη προοπτική εξέλιξης εντός της εταιρίας
  • Άριστο, δημιουργικό και ευχάριστο περιβάλλον και συνθήκες εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση