Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2021

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Μηχανολόγος ή Πολιτικός Μηχανικός ή Μηχανολόγος Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Η εταιρεία Tetris Business Development του ομίλου Tetris Built Environment αναζητεί Μηχανικό ΑΕΙ (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Μηχανολόγος ή Πολιτικός Μηχανικός ή Μηχανολόγος Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης) για θέση εργασίας στην Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης:

  • Παρουσίαση & πώληση υπηρεσιών σε έργα ενέργειας
  • Παρουσίαση & πώληση Φωτοβολταϊκών Πάνελ & Inverter
  • Επικοινωνία και ενημέρωση σε πελάτες
  • Παρακολούθηση παραγγελιών
  • Συντονισμό και παρακολούθηση εργασιών με συνεργάτες
  • Επικοινωνία και σχεδιασμό με προμηθευτές και μελετητές
  • Κοστολόγηση και Σύνταξη τεχνικών προδιαγραφών για τις προμήθειες εξοπλισμού που αφορούν έργα ενέργειας
  • Διαθεσιμότητα & δυνατότητα για μετακινήσεις επαγγελματικού σκοπού εντός & εκτός Ελλάδας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανικού με κατεύθυνση ενεργειακά
  • Υποχρεωτικός τίτλος μεταπτυχιακού ή ΜΒΑ ή Management
  • Πολύ καλά skills επικοινωνίας, παρουσίασης και πώλησης προϊόντων & υπηρεσιών
  • Υποχρεωτική αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε πωλήσεις και έργα ενέργειας
  •  Υποχρεωτική εμπειρία σε ΣΗΘΥΑ και ΑΠΕ
  • Επιθυμητή εμπειρία σε διαχείριση συμβάσεων κατασκευής έργων ενέργειας
  • Άριστη γνώση και χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (π.χ. Autocad)
  • Υποχρεωτικές οι συστάσεις και η συστατική επιστολή κατά την αποστολή του CV

Δεξιότητες:

  • Άριστη ικανότητα παρουσίασης υπηρεσιών & προϊόντων προς πώληση
  • Ικανότητα άριστης επικοινωνίας, ανάπτυξης σχέσεων και διαχείρισης πελατολογίου
  • Άριστη ικανότητα οργάνωσης και θετικό πνεύμα συνεργασίας με ομάδες
  • Άριστες δεξιότητες multitasking και πολύ καλή διαχείριση χρόνου – τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Επιχειρησιακή Διορατικότητα & Καθορισμός Προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Μισθός και Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (πριμ απόδοσης)
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας