Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Στέλεχος Τμήματος Λογιστηρίου & Logistics

Κατηγορία: Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Περιοχή: ΑΧΑΡΝΑΙ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται από το 1979 στην εισαγωγή και εμπορία προϊόντων υλικών ταπετσαρίας επίπλου και υλικών στρωματοποιίας, ζητεί να προσλάβει:

Αρμοδιότητες της θέσης:

  • Έκδοση παραστατικών (τιμολογίων & πιστωτικών),
  • Συμφωνία υπολοίπων πελατών, πιστωτικός έλεγχος και εισπράξεις,
  • Ετοιμασία και υλοποίηση προσφορών και άλλων προωθητικών ενεργειών της εταιρείας.
  • Εντοπισμός και αποτύπωση προβλημάτων και τυχόν παραπόνων πελατών – προμηθευτών.
  • Γενικότερη επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές.
  • Ανάθεση, διαχείριση και παρακολούθηση παραγγελιών, έως την ολοκλήρωσή τους από Ελλάδα και εξωτερικό που αφορά, παραλαβή α΄ υλών από προμηθευτές και παραδόσεις προϊόντων σε πελάτες.
  • Ενημέρωση των πελατών σε ότι αφορά είδη που αναμένονται και είδη που είναι σε έλλειψη
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας Ελλάδας και εξωτερικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις προγράμματος εμπορικής διαχείρισης
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικού Πανεπιστημίου
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (τμήμα λογιστηρίου ή τιμολόγησης)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και ΜS Office (Excel,Word,Outlook)
  • Γνώση Αγγλικών σε άριστο επίπεδο γραπτά και προφορικά
  • Γνώση Ιταλικών θα εκτιμηθεί
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα άριστης επικοινωνίας με τους πελάτες, την ομάδα και τη διοίκηση
  • Υπευθυνότητα
  • Θα προτιμηθούν άτομα από κοντινές περιοχές (Βόρεια - Δυτικά προάστια)

Παροχές

  • Άμεση πρόσληψη
  • Πλήρης πενθήμερη απασχόληση
  • Μόνιμη εργασία
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να το βιογραφικό τους με πρόσφατη φωτογραφία.