Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/03/2020

Προγραμματιστής / Χειριστής Εργαλειομηχανών CNC

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΜΑΝΔΡΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη μηχανουργική επιχείρηση στη δυτική Αττική (Μάνδρα, Ελευσίνα) αναζητά άτομα για άμεση πρόσληψη και τη στελέχωση της θέσης: Προγραμματιστής / Χειριστής Εργαλειομηχανών CNC.

Περιγραφή θέσης:

  • Χειρισμός και προγραμματισμός εργαλειομηχανών CNC (τόρνοι και κέντρα κατεργασίας) σε κώδικα G ή παραμετρικά
  • Προετοιμασία μηχανών, εργαλείων και ιδιοσυσκευών
  • Έλεγχος και εκτέλεση των διαδικασιών και των φασεολογίων και τήρηση των προδιαγραφών των παραγόμενων προϊόντων
  • Επίβλεψη της λειτουργίας των μηχανών και διόρθωση των δεδομένων λειτουργίας όταν απαιτείται
  • Συμμετοχή στη συνεχή βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας και των διεργασιών παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ μηχανολόγου μηχανικού ή τεχνικής σχολής
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή η γνώση προγραμμάτων σχεδίασης CAD και οδήγησης εργαλειομηχανών CAM
  • Iκανότητα ανάγνωσης και κατανόησης μηχανολογικού σχεδίου
  • Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα και ευελιξία
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια και προσήλωση στην επίτευξη στόχων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Εκπαίδευση και κατάρτιση
  • Προοπτικές εξέλιξης