Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/7/2019

Βοηθός Λογιστή (Γνώσεις Soft One)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Διδακτορικό (PhD)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο μηχανουργικών μηχανημάτων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Συμφωνία πελατών – προμηθευτών
• Παρακολούθηση εισπράξεων πληρωμών
• Κατάρτιση και τήρηση cash flow σε μηνιαία βάση
• Έκδοση παραστατικών πώλησης
• Παρακολούθηση αξιογράφων
• Λογιστική παρακολούθηση εξαγωγών εισαγωγών
• Συμμετοχή στη καθημερινή ροή των εργασιών του λογιστηρίου
• Επικοινωνία – συνεργασία με outsourcing λογιστήριο

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής/Διοίκησης Επιχειρήσεων/Οικονομικής Επιστήμης
• Ένα (1) έτος προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση
• Απαραίτητη εμπειρία σε εισαγωγική εταιρεία
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Απαραίτητη γνώση χειρισμού Soft One
• Άριστη ικανότητα οργάνωσης και τήρηση προθεσμιών

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας