Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/06/2020

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός / Electrical Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία στο χώρο της ενέργειας, εξειδικεύεται στους τομείς προστασίας και ελέγχου υποσταθμών μέσης και υψηλής τάσης. Στα πλαίσια περεταίρω ανάπτυξης μας, αναζητούμε Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για να γίνει μέλος της ομάδας μας.

Θέση: Μηχανικός Υψηλής Τάσης
Περιγραφή Θέσης: Η εργασία αποτελείται από δύο σκέλη.
Το πρώτο, αφορά σε εργασίες σε υποσταθμούς, όπως έλεγχος ηλεκτρονόμων προστασίας, έλεγχος καλωδιώσεων, διαγνωστικές μετρήσεις εξοπλισμού ισχύος, όπως σε μετασχηματιστές ισχύος, αυτόματους διακόπτες κλπ, μετρήσεις ποιότητας ισχύος με αναλυτές ενέργειας κλπ.
Το δεύτερο, αφορά στη διεξαγωγή αναφορών (reporting) για όλες τις παραπάνω εργασίες, καθώς και εργασίες μελετών (engineering) για νέους υποσταθμούς.
Αυτός ο συνδυασμός, προσφέρει ένα μείγμα 60% εργασίας εκτός έδρας και 40% εργασίας γραφείου σε ετήσια βάση, και αποτελεί την ιδανική βάση εξέλιξης συνδυάζοντας την εμπειρία του πεδίου με τη θεωρητική / μελετητική εργασία του γραφείου.

Α dynamically developing company in the field of energy specializινγ in the areas of Protection and Control for Medium and High voltage substations. In our effort for further development, we are seeking for an Electrical Engineer to join our team.
Position: High Voltage Engineer
Job Description: The work is a combination of two roles.
The first role concerns performing field tests of protection relays, cabling, diagnostic measurements in power equipment, power quality measurements etc.
The second concerns the reporting of all the above tasks, as well as engineering of new substations.
This is an ideal combination of practical experience of the field and theoretical knowledge of the office.

Απαραίτητα Προσόντα

Mandatory Skills:
  • Degree in Electrical Engineering, (AEI/TEI) or similar field
  • Car driving license
  • Willing to travel and work throughout Greece and if needed abroad.
  • English Lower Diploma
  • MS Office
  • Military Services fulfilled (for men)
The position requires 60%-70% on-site working in annual basis.

Desired Skills:
  • CAD
  • 2 years of experience in Medium or High Voltage Switchgear
  • Operation of Protection Relays
  • Eplan
Reference Code: HVSE20-2

Παροχές

  • Competitive Salary
  • Mobile Phone
  • Trainings