Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2021

Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Σε χαρακτηρίζει η εξωστρέφεια, σου αρέσει η επικοινωνία, η επίτευξη των στόχων και θέλεις να εργαστείς σε ένα δυναμικό περιβάλλον ως Account Manager;

Αν σε ενδιαφέρει η εργασία σε μια ηγέτιδα εταιρεία στον κλάδο της ενέργειας, τότε περιμένουμε το βιογραφικό σου.

Οι αρμοδιότητες του Account Manager, είναι οι εξής:
  • Δημιουργία και διατήρηση μακροχρόνιων σταθερών συνεργασιών με τους συνεργάτες της εταιρείας
  • Έλεγχος τήρησης των συμβολαίων και συμφωνιών
  • Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με τους συνεργάτες
  • Έλεγχο τήρησης των Health & Safety πρωτοκόλλων
  • Συνεργασία στο κομμάτι του Marketing και προώθησης των προιόντων της εταιρείας
  • Παροχή λύσεων και υποστήριξη σε θέματα επίτευξης στόχων, εκπαίδευσης προσωπικού και εξυπηρέτησης πελατών

    Απαραίτητα Προσόντα

    Ο κατάλληλος υποψήφιος για τη θέση του Account Manager θα πρέπει να διαθέτει:
    • Πτυχίο ΑΕΙ
    • Εμπειρία σε θέση πωλήσεων τουλάχιστον 2 ετών
    • Άνεση και εμπειρία εξυπηρέτησης πελατών, ανάπτυξης δικτύου ή πωλήσεων
    • Άριστο επίπεδο Αγγλικών
    • Άριστη γνώση και χρήση προγραμμάτων MS Office
    • Δυνατότητα διανυκτερεύσεων εκτός έδρας (περίπου 3 διανυκτερευσεις την εβδομάδα)
    • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους
    • Δίπλωμα οδήγησης

      Παροχές

      Η εταιρεία στον Account Manager προσφέρει τα παρακάτω:
      • Δυναμικό μισθολογικό πακέτο
      • Bonus επίτευξης στόχων
      • Ιδιωτική ασφάλιση
      • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
      • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop και κινητό

        Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του Account Manager παρακαλώ επικοινωνήστε με τον Κωνσταντίνο Παπαδόπουλο στο 2310414731. #salesjobs

        Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.