Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/03/2023

Πολιτικός Μηχανικός / Μηχανολόγος Μηχανικός / Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για πλήρη απασχόληση ως Μηχανικός Ασφαλείας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΣΑΜΑΡΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Ε.Π.Ε. με την ιδιότητά της ως ΕΞΥΠΠ παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες σε θέματα Υγείας & Ασφάλειας της Εργασίας, συμμετέχοντας στα μεγαλύτερα κατασκευαστικά έργα της Ελλάδας.

Στα πλαίσια της συνεχούς της ανάπτυξης, ζητεί να εντάξει στο δυναμικό της:

Πολιτικό Μηχανικό ή Μηχανολόγο / Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για πλήρη απασχόληση ως Μηχανικός Ασφαλείας σε κατασκευαστικό έργο στην περιοχή της Λάρισας.

Τα βασικά καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν:
  • την επίβλεψη εφαρμογής των κανόνων Ασφάλειας & Υγείας στο πεδίο του έργου
  • την επί τόπου επιθεώρηση των θέσεων εργασίας από πλευράς υγείας και ασφάλειας της εργασίας και την αναφορά οποιασδήποτε παράλειψης των μέτρων υγείας και ασφάλειας
  • την πρόταση μέτρων και λύσεων σε θέματα Ασφάλειας και Υγείας και την παρακολούθηση εφαρμογής και λήψεως αυτών
  • την επίβλεψη εφαρμογής και ορθής χρήσης των μέσων ατομικής προστασίας
  • τη συμμετοχή στα προγράμματα εκπαιδεύσεων ασφάλειας & υγείας
  • τη συμμετοχή στα safety meetings

Απαραίτητα Προσόντα

  • Να διαθέτουν εργασιακή εμπειρία σε κατασκευαστικά έργα
  • Να διαθέτουν εργασιακή εμπειρία στους ανωτέρω τομείς
  • Απαραίτητη πολύ καλή γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Να είναι κάτοχοι ΙΧ
  • Η οργανωτικότητα, η εργατικότητα, η ικανότητα ενασχόλησης με διαφορετικά αντικείμενα, οι επικοινωνιακές δεξιότητες και η δυνατότητα λήψης αποφάσεων είναι απαραίτητα στοιχεία πλήρωσης της συγκεκριμένης θέσης

Παροχές

  • Εξαιρετικά ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Συνεχής ενημέρωση, εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Συνεχής υποστήριξη από το τμήμα τεχνικών έργων της εταιρείας