Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/05/2019

Τεχνικός Βιομηχανικών Συσσωρευτών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ένα από τα μεγαλύτερα και πιο ολοκληρωμένα market μπαταρίας υψηλής εξειδίκευσης, τόσο στα προϊόντα πώλησης, όσο και στην παροχή υπηρεσιών, ενδιαφέρεται να προσλάβει για την έδρα της, Σχολείου 3, Νέα Μαγνησία, Θεσσαλονίκη:

Τεχνικό Βιομηχανικών Συσσωρευτών

Στις αρμοδιότητες του Τεχνικού Βιομηχανικών Συσσωρευτών συμπεριλαμβάνονται:
  • Έλεγχος, συναρμολόγηση και τοποθέτηση βιομηχανικών συσσωρευτών
  • Παροχή After Sale Service για συσσωρευτές βιομηχανικών εφαρμογών
  • Διαχείριση τμήματος service συσσωρευτών εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι τεχνικοί βιομηχανικών συσσωρευτών καλούνται να έχουν τα εξής προσόντα/ικανότητες:
  • Απόφοιτος τεχνικής σχολής ειδικότητας ηλεκτρολόγου μηχανικού ή ηλεκτρολόγου εγκαταστάσεων
  • Βασική γνώση Η/Υ
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής Γλώσσας
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Πελατοκεντρική αντίληψη, εργατικότητα, ομαδικό πνεύμα, εστίαση στο αποτέλεσμα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
Επιθυμητά προσόντα:
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση εμπορικών και επιχειρηματικών συστημάτων (ERP και WMS)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και οργάνωσης
  • Ικανότητα ανάπτυξης και διατήρησης καλών σχέσεων με πελάτες - συναδέλφους

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό σύνολο αμοιβών.
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες.
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης