Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/08/2019

ΛΙΝΟΘΗΚΑΡΙΟΣ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Το ξενοδοχείο 5 αστέρων στην Κρυοπηγή Χαλκιδικής ζητά να προσλάβει Λινοθηκάριο

Καθήκοντα:
  • Διατήρηση και επίβλεψη αποθήκης λινών/ιματισμού, καθώς και ειδών καθαρισμού και αναλώσιμων των δωματίων.
  • Παραλαβή, ανεφοδιασμός και τοποθέτηση εξοπλισμού (λινών, κ.τ.λ.) στα ράφια, καθώς και διακίνηση αυτού.
  • Έλεγχος, καταγραφή και καταμέτρηση αποθέματος.
  • Τακτική επικοινωνία με προϊσταμένη Housekeeping και λοιπά τμήματα ξενοδοχείου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανάλογη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες 4/5 αστέρων.
  • Καλή γνώση και εξοικείωση με Η/Υ. Γνώση ξενοδοχειακών προγραμμάτων, όπως του προγράμματος Pylon, θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.
  • Καλή φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση.
  • Συνέπεια με τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας.
  • Εργατικότητα, υπευθυνότητα και ικανότητα διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης εργασιών με ταχύτητα και αποτελεσματικότητα.
  • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας με επαγγελματική συμπεριφορά.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών με ασφάλιση.
  • Διαμονή και πλήρης διατροφή.
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης.

** Βιογραφικό με επιθυμητή πρόσφατη φωτογραφία