Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/11/2022

Υπεύθυνος Πωλήσεων / Merchandiser

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η explan, μια εταιρεία παροχής ολοκληρωμένων υπηρεσιών πωλήσεων και merchandising σε όλα τα κανάλια του οργανωμένου λιανικού και χονδρικού εμπορίου, ζητά να προσλάβει Πωλητή / Merchandiser για το Retail (Super Market, C/C, D.I.Y) με περιοχή ευθύνης την Αττική.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Επίσκεψη σε καθημερινή βάση τα καταστήματα των εθνικών αλυσίδων Super Market & D.I.Y.
  • Παραγγελιοληψία και παρακολούθηση των αποθεμάτων των καταστημάτων
  • Διαχείριση ραφιού και προβολών (τοποθέτηση βάσει πλανογράμματος, έλεγχος αποθήκης, ανακύκλωση προϊόντων)
  • Διεκδίκηση δεύτερων σημείων πώλησης - extra προβολές
  • Παρακολούθηση της τήρησης των συμφωνιών, των πλανογραμμάτων και της ανάπτυξης του κωδικολογίου
  • Διαχείριση του διαφημιστικού και προωθητικού υλικού
  • Χρήση σύγχρονων εργαλείων καταγραφής αναφορών (μέσω Ipad)
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς, τη ζήτηση των πελατών, τον ανταγωνισμό με στόχο την αύξηση των πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή εμπειρία στις πωλήσεις
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης ΙΧ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψηφίους)
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και δημιουργίας διαπροσωπικών σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και Επαγγελματισμός
  • Ευχάριστος και δυναμικός χαρακτήρας
  • Οργανωτικές ικανότητες και προσωπική ευελιξία
  • Εξοικείωση με την χρήση Η/Υ και την τεχνολογία

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και κίνητρα αποδοτικότητας
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Εταιρικό Smartphone & Tablet
  • Πλήρης εκπαίδευση και υποστήριξη στο αντικείμενο εργασίας
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Περισσότερες πληροφορίες για την εταιρία μας, μπορείτε να βρείτε στο www.explan.gr