Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/6/2020

Στέλεχος Υποστήριξης και Εγκαταστάσεων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή εταιρείας

Η iQom έχει ως αντικείμενο δραστηριότητας την παροχή ολοκληρωμένων λύσεων πληροφορικής σε επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα. Εξειδικεύεται στην ανάπτυξη εφαρμογών λογισμικού και συγκαταλέγεται μεταξύ των μεγαλυτέρων ελληνικών εταιριών πληροφορικής όσον αφορά στις εγκαταστάσεις τυποποιημένου επιχειρησιακού λογισμικού Λιανικού Εμπορίου.

Ακόμη, διαθέτει παρουσία με γραφεία στη Θεσσαλονίκη και την Αθήνα και παράλληλα έχει περισσότερους από 400 συνεργάτες πανελλαδικά που δραστηριοποιούνται στην προώθηση και υποστήριξη των προϊόντων λογισμικού της εταιρίας.

Περιγραφή θέσης
• Προετοιμασία και εγκατάσταση εξοπλισμού σε νέους και υφιστάμενους πελάτες με στόχο την πλήρη και ομαλή λειτουργία των συστημάτων
• Παραμετροποίηση και εγκατάσταση των εφαρμογών της εταιρείας, καθώς και λογισμικό τρίτων, με σκοπό την δημιουργία λειτουργικού και εύχρηστου περιβάλλοντος στους τελικούς χρήστες
• Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών με στόχο την ενημέρωση & επίλυση θεμάτων που προκύπτουν, τεχνικής φύσης ή που άπτονται των εγκατεστημένων εφαρμογών και τρόπου λειτουργίας
• Διαχείριση ερωτημάτων πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών
• Παρουσίαση εφαρμογών σε υποψήφιους πελάτες
• Εκπαίδευση συνεργατών
• Καθοδήγηση πελατών και συνεργατών προς τις βέλτιστες πρακτικές.
• Ανάλυση αναγκών πελατών, και ορισμός τεχνικών προδιαγραφών
• Ενεργή συμμετοχή στον κύκλο παραγωγής εφαρμογής και εξέλιξης εφαρμογών
• Συμμετοχή σε ομαδικά project με τελικό στόχο την ακριβή και έγκαιρη παράδοση έργου
• Διατήρηση σχέσεων με πελάτες και συνεργάτες, αναπτύσσοντας ευχάριστο και δημιουργικό κλίμα

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ πληροφορικής
• Προϋπηρεσία 1-3 ετών σε ανάλογη θέση, ιδανικά ως τεχνικός ή σύμβουλος πληροφορικής.
• Καλή γνώση χειρισμού και εγκατάστασης υπολογιστών, περιφερειακών συσκευών και δικτυακών υποδομών
• Συνέπεια, συνεργατικότητα, άριστες ικανότητες επικοινωνίας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και δίπλωμα οδήγησης
• Δυνατότητα ταξιδιών
• Προϋπηρεσία στο πεδίο της λιανικής πώλησης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Ευχέρεια στην τηλεφωνική επικοινωνία και πελατοκεντρική αντίληψη
• Προϋπηρεσία σε θέσεις υποστήριξης πελατών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος, παρέχοντας λύσεις οριζόμενες από τεχνικές προδιαγραφές

Παροχές

• Διαρκή εξέλιξη και εκπαίδευση
• Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών