Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/4/2021

Στυλίστρια / Στυλίστας

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Στυλίστρια / Στυλίστας - Θεσσαλονίκη

Η εταιρία DECORO μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές εταιρίες γυναικείων ενδυμάτων με δυναμική παρουσία στον χώρο & συνεχώς αναπτυσσόμενο εμπορικό δίκτυο, επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά γραφεία της στη Θεσσαλονίκη στυλίστα/στυλίστρια.

Αρμοδιότητες:

  • Επιλογή & επιμέλεια προϊόντων της εταιρίας για φωτογραφίσεις eshop (ενδυμάτων, υποδημάτων, μαγιό, αξεσουάρ, κ.α.)
  • Επιλογή & επιμέλεια προϊόντων της εταιρίας για Life Style Photography σε συνεργασία με την ομάδα μόδας, μοντέλων, φωτογράφων, κομμωτών, μακιγιέρ για την ανάπτυξη styling concepts σύμφωνα με τις τάσεις της μόδας για την παραγωγή σύγχρονου οπτικού υλικού (e-shop, social media, διαφημίσεις καταλόγων κ.α.)

Απαραίτητα Προσόντα

Προσωπικά χαρακτηριστικά:
  • Άριστη γνώση στην Eπιμέλεια Μόδας & εμπειρία σε επαγγελματικές φωτογραφήσεις.
  • Απαιτούνται γνώσεις υφασματολογίας, χρωματολογίας
  • Βασικές γνώσεις στα Social Media, Ιnternet & χρήση Η/Υ
  • Δυναμική προσωπικότητα, Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πνεύμα ομαδικής συνεργασίας
  • Επαγγελματισμός & υπευθυνότητα

Παροχές

Η επιχείρηση προσφέρει:
  • Αποδοχές βάσει προϋπηρεσίας και ικανοτήτων
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη Ελληνική Εταιρία Μόδας
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμος