Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/01/2020

Λογιστής - Φοροτεχνικός

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙ.ΠΑ. Σχιστού (Πέραμα) | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Λογιστής - Φοροτεχνικός για άμεση πρόσληψη από Βιομηχανία με έδρα στο ΒΙ.ΠΑ. Σχιστού (Πέραμα).

Αρμοδιότητες

  • Λογιστικές καταχωρήσεις, κοστολόγηση, τήρηση βιβλίων αποθήκης (εισαγωγές - εξαγωγές) έλεγχος και συμφωνίες με τράπεζες, προμηθευτές και πελάτες
  • Συνεργασία με εφορία, τράπεζες και σχετικές εξωτερικές εργασίες
  • Μηνιαίος έλεγχος φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ κλπ.) και υποβολή στο Taxis Net, Intrastat, οικονομικές καταστάσεις
  • Μισθοδοσία και άδειες προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Δικαίωμα υπογραφής Α τάξης
  • Προϋπηρεσία σε βιβλία Γ τάξης τουλάχιστον 3 έτη
  • Άριστη γνώση ΕΛΠ, Φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ, Κοστολόγησης, Μισθοδοσίας
  • Άριστη γνώση MS Office και λογιστικών προγραμμάτων E.R.P.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και Οργάνωση

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης