Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/2/2021

Πωλητής καταστήματος κλιματισμού - θέρμανσης - ηλιακών

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Electronica A.E. ζητεί Πωλητή για το κατάστημά της στη Χαριλάου στη Θεσσαλονίκη.

Τα κύρια καθήκοντα της θέσης θα είναι:

  1. Πώληση προϊόντων κλιματισμού - θέρμανσης στο κατάστημα
  2. Εξυπηρέτηση εισερχόμενων τηλεφωνημάτων / email
  3. Λήψη παραγγελιών
  4. Eνημέρωση του e-shop της εταιρίας
  5. Ενημέρωση πλατφόρμας skroutz
  6. Συνεργασία με τα συνεργεία εγκαταστάσεων.

Ο πωλητής θα πρέπει να διαθέτει αυξημένο ζήλο ώστε να παραμένει συνεχώς ενημερωμένος για τα χαρακτηριστικά των προϊόντων και τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης αγοράς.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΚΟΛΛΕΓΙΟ / ΙΕΚ κατεύθυνσης Marketing, Business, Πωλήσεων
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Υδραυλικών εφαρμογών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στις πωλήσεις.
  • Προυπηρεσία στο ίδιο αντικείμενο θα εκτιμηθεί ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ.
  • Αγγλικά
  • Ευχέρεια στην χρήση υπολογιστή και ενδιαφέρον για μάθηση.

  • Υπευθυνότητα, παρατηρητικότητα και δυνατότητα λήψης αποφάσεων
  • Άριστη επικοινωνιακή ικανότητα, υπομονή και εξωστρέφεια
  • Ευχέρεια και μεθοδικότητα στην επίλυση προβλημάτων.

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Πλήρης απασχόληση
  • Bonus ατομικά
  • Προοπτική μακροχρόνιας απασχόλησης σε μία εταιρία με παρουσία 37 ετών στο χώρο.