Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/10/2022

Account Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΛΙΜΑΝΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Growplan ζητά Account Manager στα γραφεία της στην Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης:
  • Οικοδόμηση και διατήρηση και ανάπτυξη ισχυρών, μακροχρόνιων σχέσεων με το εταιρικό πελατολόγιο και πρόταση λύσεων που καλύπτουν τις ανάγκες τους
  • Λειτουργία ως το κύριο σημείο επαφής για όλα τα θέματα διαχείρισης λογαριασμών πελατών
  • Διασφάλιση έγκαιρης και επιτυχημένης εξυπηρέτησης των πελατών σύμφωνα με τις ανάγκες και τους στόχους αυτών
  • Βελτίωση της επιχειρησιακής λειτουργικότητας για ευθυγράμμιση με βασικούς επιχειρηματικούς στόχους
  • Δημιουργία τακτικών Αναφορών και Προβλέψεων στην Διοίκηση με χρησιμοποίηση metrics και ΚPIs
  • Παρακολούθηση λογαριασμών πελατών, συμπεριλαμβανομένων συμβάσεων διαπραγμάτευσης και συμφωνιών για μεγιστοποίηση του κέρδους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο/Δίπλωμα Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης Πολυτεχνικής Σχολής ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσία σε πωλήσεις παροχής υπηρεσιών
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Account Manager, Key Account Manager, Sales Account Manager, Junior Account Manager ή σχετικό ρόλο
  • Εμπειρία με λογισμικό CRM και MS Office (ιδιαίτερα MS Excel)
  • Εμπειρία στην προσφορά λύσεων με γνώμονα τον πελάτη στις ανάγκες του
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα χειρισμού πολλαπλών έργων διαχείρισης λογαριασμών ταυτόχρονα, διατηρώντας παράλληλα έντονη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εξαιρετικές ικανότητες ακρόασης, διαπραγμάτευσης και παρουσίασης
  • Ισχυρές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Προθυμία και διαθεσιμότητα για ταξίδια
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό καθεστώς μισθού
  • Πλήρης απασχόληση / ασφαλιστική κάλυψη
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων