Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/8/2019

Υπεύθυνος / Υπεύθυνη Πωλήσεων (Κλάδος Εστίασης)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας δραστηριοποιείται στον κλάδο τον νωπών οπωροκηπευτικών εδώ και 33 έτη, με έδρα την κεντρική λαχαναγορά Αθηνών στο Ρέντη ζητάει Υπεύθυνος / Υπεύθυνη Πωλήσεων για την Αθήνα.
Δραστηριότητα μας είναι η τροφοδοσία οπωροκηπευτικών στο χώρο της εστίασης με κύριο πελατολόγιο μας ξενοδοχεία, εστιατόρια, catering. Στόχος μας είναι η ποιοτική κάλυψη των προϊόντων και η καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών μας στο χώρο τους.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση και άνοιγμα νέου πελατολογίου στην περιοχή της Αττικής
  • Ευθύνη για την παρακολούθηση του πλάνου πωλήσεων του πελατολογίου
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων και εισπράξεων αξιοποιώντας όλα τα παρεχόμενα εργαλεία
  • Παρουσίαση ημερήσιων και μηνιαίων αναφορών και τα αποτελέσματα για τον τομέα ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων ή της εξυπηρέτησης πελατών (τουλάχιστον 2 έτη)
  • Επιτυχημένη προϋπηρεσία στις πωλήσεις Β2Β τουλάχιστον 1-2 χρόνια
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων
  • Διάθεση για συνεχή ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Ικανότητες επικοινωνίας, δημιουργίας σχέσεων και διαπραγμάτευσης
  • Κάτοχος μεταφορικού μέσου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο μισθό
  • Bonus / Ποσοστά με βάση τους στόχους και τα αποτελέσματα