Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2023

Sales Account Manager @ 3ds

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η qmetric | HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της 3ds, τη θέση του

Sales Account Manager

Η εταιρεία-πελάτης

Η 3ds είναι ένα digital marketing agency που μετατρέπει την τεχνολογία σε επιχειρηματική ευκαιρία. Δημιουργεί brands που κάνουν την διαφορά χρησιμοποιώντας ιστοσελίδες, καμπάνιες digital marketing, mobile apps και τις υπηρεσίες συμβουλευτικής, τις οποίες προσφέρει. Πρόκειται για μία ομάδα που μοιράζεται το πάθος και την αισθητική της για τον digital κόσμο αλλά και προσφέρει την μεγάλη της εμπειρία σε brands γεμάτα φιλοδοξίες και όρεξη να εξελιχθούν.

Οι διακρίσεις και τα βραβεία, από το 2007 μέχρι και σήμερα, είναι πολλά για τα projects που έχει αναλάβει τόσο στην Ελλάδα όσο κι εκτός συνόρων. Στο πλαίσιο της ανάπτυξής της, η εταιρεία αναζητεί Sales Account Manager.

Η θέση

Εφόσον επιλεγείς, θα εργάζεσαι στα σύγχρονα γραφεία της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη. Θα αναφέρεσαι στον Head of Sales και θα είσαι υπεύθυνος/η για την διαχείριση και την ανάπτυξη του πελατολογίου σου, με σκοπό την επίτευξη των στόχων του τμήματος Πωλήσεων. Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντα σου θα περιλαμβάνουν:

  • Διαχείριση νέων πελατών (leads): Είσαι υπεύθυνος/η για τη διαχείριση των leads που προκύπτουν από εισερχόμενες κλήσεις, email campaigns, συστάσεις, καθώς και από λοιπά κανάλια επικοινωνίας
  • Διαχείριση και παρακολούθηση υλοποίησης έργων (project management): Είσαι υπεύθυνος/η για τη διαχείριση και την παρακολούθηση της υλοποίησης της παρεχόμενης υπηρεσίας/λύσης
  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών (Account Management): Είσαι υπεύθυνος/η για την διαχείριση των υφιστάμενων πελατών
  • Reporting: Είσαι υπεύθυνος/η για την ενημέρωση του/της Head of Sales σχετικά με τους ατομικούς δείκτες απόδοσης σου

Απαραίτητα Προσόντα

Το προφίλ σου

Προκειμένου να είσαι σε θέση να ανταποκριθείς στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτεις τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing, Οικονομικών και σχετικών κατευθύνσεων
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε B2B πωλήσεις υπηρεσιών σε Digital Agencies, Διαφημιστικές εταιρείες, eShops και σε SAAS products.
  • Πολύ καλές γνώσεις Digital Marketing και eBusiness/eCommerce
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική επικοινωνία).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψήφιους)
Επιθυμητά προσόντα:
  • Μεταπτυχιακό στο Marketing, Digital Marketing, eCommerce/eBusiness
  • Προηγούμενη εμπειρία σε θέση eBusiness Consultant σε Digital Agency.
  • Εξοικείωση με τη χρήση γνωστών εργαλείων διαχείρισης project (π.χ Asana, Jira, Monday)

Παροχές

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Κάλυψη κόστους εκπαιδεύσεων σε θέματα που σας ενδιαφέρουν
  • Πλήρης απασχόληση

Ενδιαφέρεσαι;

Είσαι ενθουσιασμένος/η από την προοπτική να προχωρήσεις την επαγγελματική σου σταδιοδρομία και να αναπτυχθείς επαγγελματικά σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία;

Εάν ναι, τότε μπορείς να υποβάλεις την αίτησή σου, τώρα!

Η εταιρεία μας τηρεί αυστηρούς κανόνες εχεμύθειας και εμπιστευτικότητας και συμμορφώνεται πλήρως με τον ευρωπαϊκό κανονισμό για την προστασία των προσωπικών δεδομένων.