Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/06/2019

Βοηθός Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με 25ετή παρουσία & ηγετική θέση στον κλάδο των Συμβουλευτικών Υπηρεσιών, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη, Βοηθό Λογιστηρίου.

Η συγκεκριμένη θέση αφορά απασχόληση περιορισμένης διάρκειας 10 μηνών, λόγω άδειας τοκετού του υπάρχοντος στελέχους, με πιθανότητα όμως μονιμότητας σε περίπτωση που προκύψει επιπρόσθετη κάλυψη ανάγκης μετά το πέρας της ανωτέρω χρονικής περιόδου.

Αρμοδιότητες

  • Επικοινωνία με Δημόσιες Υπηρεσίες και Τράπεζες
  • Έκδοση τιμολογίων και καταχώρηση εισπράξεων
  • Έλεγχος Ισοζυγίων
  • Έλεγχος- συμφωνία λογαριασμών όψεως, δανείων μισθοδοσίας, περιοδική δήλωση ΦΠΑ, παρακρατούμενων φόρων, ΦΜΥ
  • Εξωτερικές εργασίες
  • Συνεργασία με το κεντρικό εξωτερικό λογιστήριό μας
  • Επαγγελματισμός – Συνέπεια

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Ανώτατης ή Ανώτερης Σχολής (ΑΕΙ/ΤΕΙ) Οικονομικής κατεύθυνσης (Χρηματοοικονομικά, Λογιστική, Οικονομικά)
  • Εργασιακή εμπειρία 1-3 έτη σε αντίστοιχο αντικείμενο δραστηριότητας
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε καταχώρηση Γ’ Κατηγορίας Βιβλίων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση φορολογίας, εισοδήματος ΦΠΑ, ελληνικών λογιστικών προτύπων, γενικού λογιστικού σχεδίου
  • Γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, Μισθοδοσία, Φορολογία Εισοδήματος, Εργασιακής Νομοθεσίας
  • Γνώση TAXISNET
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικός – γραπτός λόγος)
  • Επιθυμητή γνώση λογιστικού προγράμματος
  • Επαγγελματικός – Συνέπεια
Εάν σας ενδιαφέρει να συνεχίσετε την επαγγελματική σας καριέρα σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον, αποστείλατε το βιογραφικό σας σημείωμα.