Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/5/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή σε αντιπροσωπεία βιομηχανικών εξαρτημάτων μηχανών με έδρα στον Ασπρόπυργο Αττικής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Συγκέντρωση, έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, δαπανών
  • Καταχώρηση εισπράξεων και πληρωμών
  • Συμφωνία πελατών ,προμηθευτών ,τραπεζικών λογαριασμών
  • Καταχώρηση – Συμφωνία λογιστικών άρθρων μισθοδοσίας και πληρωμών
  • Συμμετοχή στον υπολογισμό ΦΠΑ σε συνεργασία με τον εξωτερικό λογιστή
  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές για ανεξόφλητα τιμολόγια και οργάνωση πληρωμών τους
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία, διαχείριση και επίβλεψη του εταιρικού προϋπολογισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορική και γραπτή επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και ευελιξίας