Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/3/2023

Digital Marketing - Ecommerce - Design/Content Creator / Copywriter

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η traumacare είναι ένας καθιερωμένος πάροχος ιατρικών ειδών και πιστοποιημένος πάροχος ΕΟΠΥΥ στην Ελλάδα. Με την στροφή στο ηλεκτρονικό εμπόριο, η εταιρεία αναπτύσσεται ραγδαία και επεκτείνεται σε νέες αγορές τόσο στην Ελλάδα όσο και διεθνώς.

Περιγραφή εργασίας

Αναζητούμε έναν διαχειριστή Eshop με υψηλά κίνητρα και σχολαστική προσοχή στη λεπτομέρεια για να ενταχθεί στην ομάδα traumacare. Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει εμπειρία με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου, διαχείριση προϊόντων με μεγάλη έμφαση στην λεπτομέρεια. Επιπλέον, η εμπειρία με το SEO και το digital marketing είναι ένα πλεονέκτημα.

Αρμοδιότητες
  • Ανέβασμα και διαχείριση προϊόντων στο ηλεκτρονικό κατάστημα χρησιμοποιώντας συστήματα ERP (Soft1) και CMS (WordPress WooCommerce).
  • Έλεγχος ότι όλες οι πληροφορίες προϊόντος είναι πλήρεις, ενημερωμένες και αντικατοπτρίζονται με ακρίβεια στον ιστότοπο, συμπεριλαμβανομένων περιγραφών, εικόνων και τιμών.
  • Δημιουργία κατηγοριών και χαρακτηριστικών για νέα προϊόντα για την εξασφάλιση ακριβής κατηγοριοποίηση και ταξινόμηση προϊόντων αλλά και διατήρηση της ήδη υπάρχουσας.
  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές σε περίπτωση ελλιπών πληροφοριών.
  • Έρευνα και συλλογή πληροφοριών για το προϊόν όταν απαιτείται.
  • Αντιμετώπιση προβλημάτων και επίλυση τεχνικών ζητημάτων που ενδέχεται να προκύψουν κατά τη διαδικασία μεταφόρτωσης του προϊόντος.
  • Καταγραφή των χαρακτηριστικών και των κατηγοριών των προϊόντων με σαφή και λεπτομερή τρόπο για την διασφάλιση ότι η υπόλοιπη ομάδα κατανοεί τα προϊόντα και το κοινό που στοχεύουν.
  • Παρακολούθηση και ανάλυση της απόδοση του ηλεκτρονικού καταστήματος και παροχή συστάσεων για βελτίωση.
  • Εξυπηρέτηση πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτήσεις

Αποδεδειγμένη εμπειρία με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου, ιδιαίτερα WordPress WooCommerce καθώς και συστήματα ERP.
  • Ισχυρές ικανότητες εισαγωγής δεδομένων και διαχείρισης προϊόντων.
  • Εξαιρετική προσοχή στη λεπτομέρεια και ακρίβεια.
  • Εμπειρία με Microsoft 365 (ιδιαίτερα στο Excel).
  • Ισχυρές δεξιότητες έρευνας και επίλυσης προβλημάτων.
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας σε ελληνικά και αγγλικά.
  • Η εμπειρία στο SEO είναι ένα πλεονέκτημα.
  • Η εμπειρία στο digital marketing είναι πλεονέκτημα.

Παροχές

Εάν είστε παθιασμένοι με το ηλεκτρονικό εμπόριο και έχετε τις δεξιότητες και την εμπειρία που αναζητούμε, θα θέλαμε σας δούμε για μία συνέντευξη. Παρακαλούμε υποβάλετε το βιογραφικό σας και ένα cover letter στο info@traumacare.gr.