Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2018

Πωλητής / Πωλήτρια Φαρμακείου

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρία εμπορίας ποιοτικών και καινοτόμων παραφαρμακευτικών και καλλυντικών προϊόντων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, επιθυμεί να προσλάβει Πωλητή/Πωλήτρια Φαμακείου με έδρα την Κρήτη.

Κύρια καθήκοντα
• Προώθηση και αναπτυξη πωλήσεων των προϊόντων της εταιριας
• Ανάπτυξη σημείων διανομής
• Αποτελεσματική διαχείριση και ανάπτυξη σχέσεων με δίκτυα φαρμακείων
• Υλοποίηση πλάνων ενεργειών και προβολής προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Ανώτερης-Ανώτατης σχολής (επιθυμητό)
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνων σε αντίστοιχη θέση. Εμπειρία στην αγορά παραφαρμακευτικών και καλλυντικών προϊόντων φαρμακείου
• Θετική και ευχάριστη προσωπικότητα
• Αποδεδειγμένη ικανότητα ανάπτυξης σημείων διανομής και πωλήσεων & χτίσιμο μακροχρόνιων σχέσεων εμπιστοσύνης
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, πειθούς και διαπραγμάτευσης
• Πελατοκεντρική αντίληψη με έμφαση στην επίτευξη στόχων
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, ευελιξία και προσωπική παρακίνηση
• Πολύ καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel)
• Δίπλωμα οδήγησης
• Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει μισθό αναλόγως προσόντων, bonus, πρόσθετες παροχές και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης.

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικά.